Listnaté stromy a kríky, Strana 2

Najpredávanejšie

photinia red robin2
4,49 € –35 %
Pôvodne: 4,49 €  (–35 %)
2,90 €
little red robin al 750x500
4,90 € –39 %
Pôvodne: 4,90 €  (–39 %)
2,95 €
buddleia flower power butterfly bush 17cm pot p4417 34451 image
8,50 € –18 %
Budleja Flower Power
Skladom
Kód: 848
Pôvodne: 8,50 €  (–18 %)
6,95 €
eucalyptus5
18,90 € –21 %
Pôvodne: 18,90 €  (–21 %)
14,90 €
euonymus alatus compactus4
9,99 € –30 %
Pôvodne: 9,99 €  (–30 %)
6,95 €
wisteria floribunda carnea
9,50 € –48 %
Pôvodne: 9,50 €  (–48 %)
4,90 €
409 položiek celkom
eleagnus limelight2
Akcia
4,20 € –21 %
3,30 €

Je to rýchlo rastúci hustý ker, atraktívny vďaka svojimi voňavými kvetmi. Má zaujímavé panašované listy, v strede žlté a po okrajoch zelené. Dorastá do výšky 4m. Dobre znáša slnko aj polotieň a vyhovuje mu piesočnato-hlinitá pôda.

Kód: 327
magnolia nigra5
Akcia Novinka Tip
13,90 € –43 %
7,90 €

Magnólia ´Nigra´ patrí k najneskoršie kvitnúcim magnóliám, kvitne väčšinou až v máji, vďaka čomu je veľmi odolná voči jarným mrazom. Má kompaktný tvar a nakvitá takmer mesiac, až kým jej nenarastú listy. Kvitne ešte pred olistením, preto ju môžeme vysádzať pred stálezelené kry, aby kvety vynikli na zelenom podklade. Kvety sú z vnútornej strany smotanovo biele, z vonkajšej strany majú purpurovú farbu. Tento kultivar je tolerantný aj voči znečistenému ovzdušiu. Hodí sa na pestovanie v menších záhradách. Rastie do výšky 2-3 m.

Magnólia vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnko alebo polotieň. Vysádzame ju na miesto, kde bude mať dostatok priestoru na rozkonárenie. Jej tvar môžeme podľa potreby upravovať miernym jarným rezom, treba to však robiť opatrne a hneď po odkvitnutí. Je plne mrazuvzdorná až do - 30 stupňov. Jej odolnosť voči mrazu ešte zvýšime tým, že ju namulčujeme vrstvou mulčovacej kôry, ktorá jej zároveň bude udržiavať primeranú vlhkosť.

Kód: 326
Olea europaea fruit
Tip Výpredaj
13,90 € –35 %
8,90 €

Oliva európska je vždyzelený strom pôvodom z Azie.Jeho plody,olivy sa používajú ako ovocie.Olivovník má veľmi rád slnečné miesto.Dožíva sa až niekoľko 100 rokov a po celú dobu prináša plody.V zimnom období je vhodné dopriať olivovníku odpočinok do 10C°.Nenáročný na pestovanie v kvetinači.

Kód: 555
Rhamnus Frangula Aspeniifolia- AKCIA
Akcia Novinka
6,99 € –44 %
3,90 €

Je to krásna drevina, bezúdržbová a plne odolná. Je to stredne pomaly rastúci ker, ktorý sa s úspechom vysádza ako solitér , rovnako ako doplnok japonských záhrad. Dorastá do výšky cca 2.5m. Listy sú uzučké, zelené v lete a jasnožlté na jeseň.

Kôra je zaujímavá svojím sfarbením, a preto je pekná i po opadaní listov. Pestuje sa na plnom slnku až v polotieni. Je natoľko mrazuvzdorná, že sa dá bezproblémovo pestovať vonku i v kvetináčoch - je mrazuvzdorná do -40°C.

Kód: 348
drac thunbergov carmen
Akcia
3,50 € –15 %
2,95 €

Tento ker dosahuje výšku 1,5-2 metre. Má pôvabné, roztvárajúce konáre. Jeho listy majú podlhovastý tvar, sú lesklé a bordové. Tento druh bol vyšľachtený v Maďarsku. Vhodné je vysádzať tento druh jednotlivo, kvôli jeho výraznej farbe, ktorá oslní každý pohľad, ale vhodný je aj do živého plota.

Dráč Carmen nie je moc náročný ker na vlahu, veľmi dobre znáša suché pôdy a suché ovzdušie. Pôda mu vyhovuje akákoľvek. Veľmi dobre je tento druh dráča vysádzať na slnečné plochy, ale znesie aj tieň, avšak jeho listy budú matné.

Kód: 253
3 magastorzsu rozsa opt 0
Akcia Novinka
49,90 € –60 %
19,90 €

Stromčeková ruža kvitne veľkými oranžovými kvetmi. Nerozvinuté kvety majú jemnú vôňu, po rozvinutí očaria typickou vôňou ruží. So svojou guľatou korunou sú kráľovskou ozdobou celé leto. Počas obdobia kvitnutia je veľmi dôležité odstraňovať odkvitnuté kvety, aby sa zabezpečilo dlhé a bohaté kvitnutie v budúcom roku.

Kód: 4279
a 750x563
Akcia Novinka
4,49 € –34 %
2,95 €

Miniruža ´Sea Foam´ je nižší až pôdopokryvný ker, ktorý od júna do septembra kvitne menšími plnými kvetmi nádhernej bielej farby. Vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny. Sú dobre zakorenené v črepníku, preto sa môžu vysádzať počas celého roka. Veľmi dobre sa kombinujú s okrasnými krami, ako napr. tavoľníky, nátržníky, vajgely, čím vytvárajú pôsobivé farebné kombinácie. Kvitnú počas celého leta až do jesene a odkvitnuté kvety nie je potrebné odstraňovať.

Vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny. Sú dobre zakorenené v črepníku, preto sa môžu vysádzať počas celého roka. Veľmi dobre sa kombinujú s okrasnými krami, ako napr. tavoľníky, nátržníky, vajgely, čím vytvárajú pôsobivé farebné kombinácie. Kvitnú počas celého leta až do jesene a odkvitnuté kvety nie je potrebné odstraňovať.

Kód: 4232
ruza podokryvna the fairy ruzova2
Akcia
4,49 € –34 %
2,95 €

Miniruža ´The Fairy´ je nižší až pôdopokryvný ker, ktorý od júna do septembra kvitne menšími plnými kvetmi nádhernej bledoružovej farby. Vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny. Sú dobre zakorenené v črepníku, preto sa môžu vysádzať počas celého roka. Veľmi dobre sa kombinujú s okrasnými krami, ako napr. tavoľníky, nátržníky, vajgely, čím vytvárajú pôsobivé farebné kombinácie. Kvitnú počas celého leta až do jesene a odkvitnuté kvety nie je potrebné odstraňovať.

Vyžaduje slnečné stanovisko a pôdu bohatú na živiny. Sú dobre zakorenené v črepníku, preto sa môžu vysádzať počas celého roka. Veľmi dobre sa kombinujú s okrasnými krami, ako napr. tavoľníky, nátržníky, vajgely, čím vytvárajú pôsobivé farebné kombinácie. Kvitnú počas celého leta až do jesene a odkvitnuté kvety nie je potrebné odstraňovať.

Kód: 351
kalina3
Akcia
6,90 € –28 %
4,90 €

Viburnum opulus 'Roseum' (kalina obyčajná) je nesmerne pútavý okrasný ker dosahujúci výšku 2 m. Kvitne od mája obrovskými súkvetiami v guľovitom tvare. Sprvu majú zelený nádych a neskôr sa naplno rozvinú do krémovo bielej farby. Kalina obyčajná je veľmi populárny, mrazuvzdorný, opadavý ker pestovaný v záhradách od 16-teho storočia. Je hustého okrúhleho vzrastu so vzpriamenými, rozširujúcimi sa, previsnutými konármi.

Viburnum opulus potrebuje slnko, no dokáže akceptovať aj polotieň, i keď s menej bohatým kvitnutím. Môžeme ho preto pestovať vo všetkých oblastiach Slovenska. Obľubuje vlhkú a priepustnú pôdu bohatú na humus. Veľmi rýchlo sa dokáže zotaviť aj z hlbokého rezu. Má široké uplatnenie v okrasných záhradách. Vyniká ako solitér pri plotoch, v predzáhradkách, ale aj ako súčasť zapojených výsadieb s trvalkami a inými okrasnými krami. Dokonale sa dopĺňa s popínavými plamienkami. Je vhodný aj na vytvorenie živých plotov, deliacich stien, ktoré sa dokážu rýchlo zapojiť. Listy kaliny obyčajnej nádherne vyfarbujú dočervena počas jesenných mesiacov.

Kalina obyčajná vyžaduje rez na začiatku výsadby. Po odstránení poškodených a slabých výhonov skrátime výhony o jednu tretinu. V ďalšom období sa vykonáva udržiavací rez - raz za 2 roky sa skrátia dva výhony až k báze a cca tretinu ostatných výhonov skrátime len o jednu tretinu. Ker sa preriedi, presvetlí, čím podporíme bohatosť kvitnutia v ďalšom roku.

Kód: 258
vyr 852 vyr 854Betula utilis jacquemontii
Akcia Novinka
19,90 € –40 %
11,90 €

Breza himalájska je opadavý strom rastúci v horských lesoch a na kamenných a skalnatých svahoch. Je charakteristická čisto bielou a hladkou kôrou jedinečným sfarbením listov - na jeseň sa tmavozelené listy sfarbujú do žiarivo žltej farby.Ideálne svetelné podmienky pre rastlinu sú Slnko - polotieň. Mrazuvzdornosť: -24. Použitie: veľké záhrady alebo parky. Rýchlosť rastu: stredne. Použitie do nádob a kvetináčov: nie. Rastlina nie je použíteľná na živé ploty. Odolnosť voči znečisteniu: áno. Odolnosť voči vetru: áno. Potreba kyslej pôdy: nie. Tolerancia na rez: áno.

Kód: 4362
104955d9cac85793d67fe10cce22ebe5
Akcia Novinka
29,90 € –16 %
24,90 €

Vavrínovec portugalský veľmi dobre znáša akýkoľvek typ pôdy, ovzdušia.  Je stálozelený a kvitne bielimi drobnými kvetmy. Pôsobí veľmi luxusným dojmom. Vhodná aj ako solitér.

Kód: 525
euonymus fortunei emerald green spire
Tip Výpredaj
4,80 € –51 %
2,35 €

Bršlen Fortunov ´Green Spire´ je kompaktný, hustý, pomaly rastúci ker. Má žiarivo zelené listy. Dorastá do výšky 50-100 cm. Vytvorí atraktívnu zelenú živú stenu, ktorá je ozdobou terasy alebo záhona.

Bršlen vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu s dostatkom živín a vlahy, čo sa prejaví na intenzite sfarbenia. Rýchlo sa rozrastá a ak má oporu, dosahuje väčšiu výšku. Vysádzame ho na slnko alebo do polotieňa. Pravidelným strihaním môžeme vytvoriť atraktívny nižší živý plot. Striháme ho na jar alebo v letných mesiacoch.

Kód: 332