Ovocné kríky

Najpredávanejšie

muchovnik jelsolisty honeywood
15,20 € –41 %
Pôvodne: 15,20 €  (–41 %)
8,90 €
ribezle cierne titania 01
6 € –35 %
Ríbezľa čierna Titania
Skladom
Kód: 4358
Pôvodne: 6 €  (–35 %)
3,90 €
tayberry istock 700x350 bdf5dda
6,20 € –37 %
Rubus Tayberry Buckingham
Skladom
Kód: 710
Pôvodne: 6,20 €  (–37 %)
3,90 €
muchovnik thiessen
16 € –44 %
Pôvodne: 16 €  (–44 %)
8,90 €
visna krikova carmine jewel3
8,20 € –15 %
Pôvodne: 8,20 €  (–15 %)
6,90 €
longuedaout4
14,90 € –39 %
Pôvodne: 14,90 €  (–39 %)
8,95 €
aronia nero 2
5,90 € –33 %
Arónia Nero 9x9 AKCIA
Skladom
Kód: 4346
Pôvodne: 5,90 €  (–33 %)
3,90 €
malina tulameen
6 € –35 %
Malina Tulameen
Skladom
Kód: 91
Pôvodne: 6 €  (–35 %)
3,90 €
egres hinnonmaki red
6 € –35 %
Pôvodne: 6 €  (–35 %)
3,90 €
egres invicta
6 € –35 %
Egreš Invicta - AKCIA
Skladom
Kód: 89
Pôvodne: 6 €  (–35 %)
3,90 €
34 položiek celkom
muchovnik jelsolisty honeywood
Akcia Novinka
15,20 € –41 %
8,90 €

Amelanchier alnifolia ´Krasnojarskaja´je neskorá odroda muchovníka, ktorá bola vyšľachtená v Rusku.  Ide o veľmi nenáročnú rastlinu. U nás sa pestuje hlavne vo forme kra, ktorý sa rezom udržiava v celkovej výške 2-3 m. Na jar očarí záplavou samoopelivých bielych kvetov, v lete strapcami tmavomodrých plodov a na jeseň zasa purpurovým sfarbením listov. Pestuje sa v klasickom záhradnom substráte. Nepotrebuje kyslú pôdu. Slnečné až polotienisté stanovisko. Mrazuvzdornosť až -45C

Kód: 4479
ribezle cierne titania 01
Akcia Novinka
6 € –35 %
3,90 €

Ríbezľa čierna ´ Titania ´ má drobné plody, ktoré dozrievajú v mesiaci júl-august. Sú vhodné na priamy konzum ale aj tepelné spracovanie.Odroda 'Titania' je samoopelivá, veľmi bohato rodiaca, pokiaľ sú splnené jednoduché základné pestovateľské podmienky - a nimi sú plné slnko a piesočnato-hlinitá, priepustná a dostatočne zavlažovaná pôda bohatá na organické látky. Je odolná voči väčšine chorôb a škodcov. Nie je potrebná žiadna chemická ochrana. Vhodná do biozáhrad.

Kód: 4358
tayberry istock 700x350 bdf5dda
Akcia Novinka
6,20 € –37 %
3,90 €

Rubus Tayberry Buckingham je chutné sladké ovocie,kríženec maliny s černicou.Dozrieva koncom augusta začiatkom septembra.Osviežujúca kombinácia vlastností maliny a černice v jednom.

Kód: 710
muchovnik thiessen
Akcia
16 € –44 %
8,90 €

Muchovník je ker až strom, ktorý sa často využíva aj na živý plot, preto sa často nazýva aj "jedlý živý plot". Je dekoratívny a vhodný aj do okrasnej záhrady. Odroda ´Thiessen´ rastie ako rozložitý ker s výškou 3 - 4 m v dospelosti, rezom sa zvykne udržiavať do výšky max. 2 m. Plody (nazývané aj aljašské čučoriedky) rastú v strapcoch a sú veľmi veľké, v priemere majú 18 mm. Sú sladké, šťavnaté a chutné a dozrievajú koncom júna, začiatkom júla. Sú výborné na priamy konzum a aj na spracovanie. Muchovník ´Thiessen´ je vysoko plodiaca, obľúbená kanadská odroda.

Muchovník patrí medzi nenáročné kry, ktoré pestujeme na slnečnom stanovisku, prípadne v polotieni. Najviac mu vyhovuje priepustná, ľahká pôda. Toleruje aj pôdy s vysokým obsahom ílu. Tvar rastliny upravujeme rezom. Pokiaľ chceme muchovník pestovať vo forme nižšieho stromu, necháme vyrásť najsilnejší kmienok a odstránime všetky postranné výhony až do výšky 0,5 m nad zemou. Vynikne ako solitér, ale tiež v skupinovej výsadbe vedľa seba ako živý plot.

Kód: 85
visna krikova carmine jewel3
Akcia
8,20 € –15 %
6,90 €

Višňa kríková ´CARMINE JEWEL´ je zakrpatená višňa, ktorá tvorí rozvetvený krík a nie strom. Plody dozrievajú v priebehu augusta. Tvar má srdcovitý, veľký. Farba plodu je tmavá červená až čierna. Dužina je sladkokyslá, aromatická. Vysoko odolná voči mrazu, vhodná do všetkých pestovateľských oblastí.

 

Kód: 760
longuedaout4
Akcia Novinka
14,90 € –39 %
8,95 €

Samosprašný Ficus carica Longue d'août je dvojrodý, takže plodí dvakrát do roka, prvýkrát v júli a druhýkrát od konca augusta do októbra. Vytváranie bohatej produkcie veľmi pretiahnutých plodov hruškovitého tvaru (asi 10 až 12 cm), s červenohnedou šupkou v dozretí a červenou dužinou. Veľmi šťavnaté a sladké figy chutia ako med. Môžete si ich čerstvé aj suché. Vynikajúco sa z nich robí džem.Mohutný ker vysoký 4 m pre rovnaké rozšírenie, figovník Longue d'août je nenáročný a akceptuje vhodný typ pôdy, od neutrálnej po vápencovú, kamenistú a dobre odvodnenú. Je veľmi odolný voči chorobám. Pre optimálne plodenie vyžaduje slnečné vystavenie. Pred obnovením vegetácie prerežte rastlinu, aby ste preriedili a ponechajte len najpevnejšie konáre.

Kód: 4584
aronia nero 2
Akcia Novinka
5,90 € –33 %
3,90 €

Arónia, nazývaná tiež čierna jarabina, je nižší až stredne veľký ker, ktorý dosahuje výšku 1,5 - 2 m. Listy sú tmavo zelené, lesklé, čo z nej robí veľmi atraktívny ker do živých plotov. Bonusom je jej jesenné sfarbenie listov, ktoré je tmavo oranžové až žiarivo karmínovo-červené.

Arónia ´Nero´ je obľúbená a vyhľadávaná odroda, ktorá sa vyznačuje skorým nástupom do rodivosti a vysokými a pravidelnými úrodami. Plody sú aromatické, veľké (cca 12 mm) a veľmi chutné. Dozrievajú na jeseň. Obsahujú veľa farbív, vitamínov, napr. C, B2, B9, P, jódu, železa a antioxidantov.

Plody sa využívajú na výrobu džemov, kompótov, šťava z nich sa používa na prifarbovanie vín a muštov. Môžu sa konzumovať aj čerstvé. Preukázali sa aj ich priaznivé účinky pri liečbe rakoviny.

Arónia je nenáročná, vyžaduje priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Pestuje sa najmä kvôli plodom, ale často sa vysádza aj ako živý plot, ktorý má navyše aj chutné a zdravé plody. Je mrazuvzdorná do -37°C.

Kód: 4346
malina tulameen
Akcia
6 € –35 %
3,90 €

Odroda ´Tulameen´ bola vyšľachtená v Kanade. Táto odroda je považovaná za jednu z najkvalitnejších odrôd na svete. Plody sú veľké, kužeľovité, žiarivo červené, mäsité, aromatické a lahodne sladké. Priemerná hmotnosť plodu je 4,5g.

Plody sa ľahko oddeľujú od lôžka, preto sa veľmi dobre oberajú. Maliny dozrievajú na minuloročných výhonoch začiatkom júna. Odroda ´Tulameen´ sa vyznačuje vysokými úrodami kvalitných plodov, na pestovanie je nenáročná a voči chorobám je odolná.

Maliny obľubujú slnko a polotieň a humóznu, vlhkú priepustnú pôdu. Striháme ich až po zbere ovocia.

Kód: 91
egres hinnonmaki red
Akcia
6 € –35 %
3,90 €

Odroda pochádza s Fínska. Odolnosť voči americkej múčnatke je veľmi vysoká. Plody jasne červenej farby, šťavnaté. Jedna z najnovších odrôd. Vyniká vysokými úrodami stredne veľkých plodov veľmi dobrej chuti a rezistenciou proti americkej múčnatke egreša. Odroda je veľmi plodné, samoopelivá. . Obsahujú vitamín A, B, C, E omega 3 a omega 6 mastné kyseliny.

Kód: 90
egres invicta
Akcia
6 € –35 %
3,90 €

Táto anglická odroda patrí medzi novšie, progresívne odrody na trhu, ktorej hlavnými prednosťami sú veľkosť plodov, jednoduchý zber, veľmi vysoká úrodnosť a plná rezistenzia voči americkej múčnatke egreša.

Rodičia: hybridná odroda (Resistenta x Whinhams Industry) x Keepsake, 1983

Vzrast: silný, ker je vzpriamený až rozložitý, s početnými výhonmi a mäkkými tŕňmi, napriek tŕňom sa plody veľmi ľahko oberajú vďaka pomerne dlhej stopke.


Plody: veľké až veľmi veľké, oválneho tvaru, zelenkavej farby, v plnej zrelosti žlto-zelené. Dužina je sťavnatá, sladká, veľmi chutná.

Doba dozrievania: stredne skorá, v polovici júla. Dozrieva približne v rovnakom termíne ako odroda Himnomaki Rot.

Úrodnosť: patrí medzi najúrodnejšie odrody dnešných moderných odrôd egrešov. Úroda je veľmi vysoká a pravidelná. Invicta je samoopelivá odroda, nevyžaduje opľovača. Plody sú vhodné na konzum v čerstvom stave aj na spracovanie na šťavy a džemy.

Odolnosť voči chorobám: Invicta je rezistentná voči americkej múčnatke egreša
Mrazuvzdornosť: veľmi vysoká

Kód: 89
Figovnik Brown Turkey
Akcia Novinka
16 € –37 %
9,95 €

Figovník ´BROWN TURKEY´ je odroda patriaca k jednej z najotužilejších, ktorá je hojne plodiaca aj v našich podmienkach. Už názov nám hovorí, že pôjde o figu s tmavými plodmi, ktoré majú červenohnedú až fialovo čiernu farbu. Sú sladké a pri dostatočnom obsahu živín v pôde pomerne veľké. Plody sú zrelé vtedy, ak idú ľahko odtrhnúť zo stromu, nevylučujú mlieko (= latex – je prítomný v celej rastline a môže spôsobiť podráždenie očí alebo pier).

Listy sú nápadne laločnaté, veľké, zaujímavo tuhé.Pôdu potrebuje mierne vápenatú, s ílovitú zložkou a bohatú na humus. Pre pestovanie v záhrade je potrebné nájsť mu slnečné miesto pri južnej stene, kde bude chránený a dostane sa mu viac tepla pre skoršie rodenie plodov.

Mladšie rastliny dokážu odolávať teplotám do – 15° C, viacročné do -20 ° C a pri zakrytí konárov textíliou, fóliou či polystyrénom v období najhorších mrazov môžete jeho odolnosť prehĺbiť a dokonca zachovať vrcholové púčiky živé. V každom prípade rastlina prežíva vždy na koreňoch, takže v prípade omrznutia nadzemnej časti vyženie na jar nové výhony, na ktorých stihne ten istý rok plodiť.

Kód: 81
lieska cervena
Akcia Novinka
10,90 €

Corylus maxima 'Purpurea' -  vyšší ker alebo viackmenný menší strom. V dospelosti dosahuje výšku 4 - 5 m. Habitus je rôzne guľatý. Listy sú široké, vajcovité, s vrúbkovaným okrajom. Na jar sa objavujú v sýto purpurovo-červenej farbe, ktorá sa počas sezóny mení na fialovo-zelenú až zelenú.Liesku nie je určite treba veľmi predstavovať. Väčšina z nás pozná hlavne jej oriešky, ktoré sú pre náš organizmus prirodzenou potravinou, pretože lieska je našou domácou drevinou. Kvetenstvo sa skladá zo samčích, hnedočervených tyčiniek. Samičie kvety sú pomerne nenápadné. Plody sú orechy v hnedočervených škrupinách. Dosahujú priemer približne 2 cm. Na spoľahlivé vyfarbenie listov ju umiestnite na plné slnko Odroda je plne mrazuvzdorná.

Kód: 4364
Hore
Ďalšie produkty