Mišpuľa japonská -Eriobotrya japonica- stromček

Kód: 705
Akcia
79,90 € –31 %
mispula japonska 2
79,90 € –31 % 54,90 €
Skladom

Mišpula japonská je subtropická drevina s veľkými kožovitými, v mladosti plstnatými listy, dlhými aj cez 30 cm. Pestuje sa v subtrópoch pre svoje plody – žlté malvice vynikajúcej osvěžujícíc chuti. Rastlina v domovine, ale aj u nás, dozrieva na jar – v apríli a máji. Rastlina je mrazuvdorná až do -16 ° C, listy do cca -12 ° C. Menej odolné sú kvety a plody, preto pestovanie vonku bez ochrany pre kvalitnú úrodu neprichádza do úvahy. Ak chceme rastlinu celoročne v krajine, musí byť cez zimu mierne temperovaná.

Rastlinu pestujeme ideálne v dostatočne veľkej nádobe s výživným substrátom. Od marca do októbra-novembra máme rastliny vonku na slnečnom teplom mieste, cez leto má rastlina veľmi vysoký odpar vody z listovej plochy, preto veľmi výdatne zalievame. Rastlina vonku veľmi dobre prospieva a rýchlo rastie. Možné je aj pestovanie v skleníku, kde je rast ešte rýchlejší.

V prvom a druhom roku hnojíme najmä dusíkatými hnojivami, koncom leta môžeme pridať draslík a akonáhle rastlina dorastie aspoň 150 – 200 cm, môžeme na hnojenie pridať hnojivá s väčším obsahom fosforu i vápnika, s mikro prvky (bór, molybdén, zinok, ..) pre podporu kvitnutia a plodenia. Vhodné sú aj organické hnojivá, primiešali do susbtrátu.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Akcie
Veľkosť črepníka: 12 L
Výška rastliny: 150-180 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: