Azalka Kermesina Rose AKCIA

Kód: 3926
Akcia Novinka
6,20 € –26 %
Azalka Kermesina  Rose AKCIA
6,20 € –26 % 4,54 €
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Ohromujúca rastlina s množstvom pekných ružovoružových kvetov s nezvyčajným bielym pikotovým okrajom. Kvitne v polovici mája a tvorí úhľadnú kupolu plnú farieb. Moderná odolná azalka, ktorá sa stáva veľmi populárnou a je jednou z najodolnejších dvojfarebných odrôd. Výška 60 cm za 10 rokov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Azalka potrebuje pôdu, ktorá je dobre odvodnená a bohatá na organické látky, aj keď piesková pôda, ktorá má nízky obsah organických látok, je vhodná tiež, ak sa vrch pravidelne mulčuje. Skalnaté alebo ílovité pôdy nie sú vhodné. Ak je vaša pôda mokrá počas dlhšieho obdobia, nevysádzajte do nej azalky. Ak chcete zistiť, či je pôda dostatočne vysušená, vyhĺbte jamu šesť centimetrov hlbokú a šesť centimetrov širokú a naplňte ju vodou. Ak voda nevsiakne z jamy do troch hodín, pôda je príliš málo odvodnená, na to aby bola vhodná pre azalky.

Azalka má rada kyslú pôdy s pH medzi 4,5 a 6,0. Ak je vaša pôda vápenatá, alebo má pH vyššiu ako 7, mali by ste zabudnúť na sadenie azaliek. Ak je pH vašej pôdy medzi 6,0 a 7,0, môžete ho znížiť pridaním granulovanej síry alebo síranu železa do pôdy. Zapracujte síru do pôdy asi 6 centimetrov hlboko. Ak je to možné, mali by ste upraviť pH pôdy najmenej deväť mesiacov pred výsadbou azaliek.

Dodatočné parametre

Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 9x9 cm
Výška rastliny: 10-15 cm
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: