Akcia

Magnolia Susan

324

Krížením magnólie ´M.liliflora´ a ´M.stellata´ v rokoch 1955-1956 sa podarilo v USA vypestovať niekoľko kultivarov krásnej magnólie. Výsledkom sú stredne vysoké až vyššie kríky, ktoré kvitnú neskôr než ostatné jarné magnólie, čím sa vyhnú neskorým mrazom. Všetky dostali ženské mená a líšia sa stavbou a farbou kvetu.

Kvety magnólie ´Susan´ majú tvar polootvorených ľalií alebo štíhlych tulipánov, navonok sýtoružové až červené so svetlejším vnútrom, málokedy sa na konci kvitnutia otvoria. Medzi jarnými magnóliami sa jedná o najsýtejšie sfarbenú odrodu. Kvitne na konci minuloročných vetiev už ako mladý krík. Aj po odkvitnutí sú magnólie rovnako atraktívne vďaka svojmu hustému olisteniu, ktoré si aj cez leto zachováva sviežu zelenú farbu. Strihanie sa neodporúča, ak je však potrebné tvarovať mladú rastlinu, urobte to na jar čo najskôr po odkvitnutí.

Potrebuje kyslú pôdu, takže kombinácia bude dokonalá. Pretože má mnoho povrchových koreňov, ktoré si vyžadujú vlhko, radíme zamulčovať a v bezprostrednom okolí kmeňa magnólie nič iného nesadiť ani nerýpať. Kvitne na priamom slnku, ale i v polotieni. Jedná sa o rozložitý krík alebo nízky strom, ale rastie veľmi pomaly. Ideálny krík do malých záhrad. Plne mrazuodolná do -34°C.

  • 17 € 3,10 € –18 %
    13,90 € / 1 ks
  • Na dotaz
13,90 €
Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 2 L
Výška rastliny: 20-30 cm
Položka bola vypredaná...
 
Botanický názov

Magnolia hybrida

Čas výsadby

Marec, Apríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November

Doba kvitnutia

Apríl, Máj

Farba kvetu

ružová

Kvetináč

3L

Mrazuvzdornosť

-34°C

Pôda

vlhká, priepustná, kyslá

Predajná veľkosť

50-60 cm

Stanovisko

Polotieň, Slnko

Výška dospelej rastliny

150-300 cm

Šírka v dospelom veku

100-200 cm

Intenzita rastu

pomaly rastúci

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: