Listnaté stromy a kríky, Strana 31

Najpredávanejšie

photinia red robin2
4,49 € –35 %
Pôvodne: 4,49 €  (–35 %)
2,90 €
little red robin al 750x500
4,90 € –39 %
Pôvodne: 4,90 €  (–39 %)
2,95 €
buddleia flower power butterfly bush 17cm pot p4417 34451 image
8,50 € –18 %
Budleja Flower Power
Skladom
Kód: 848
Pôvodne: 8,50 €  (–18 %)
6,95 €
eucalyptus5
18,90 € –21 %
Pôvodne: 18,90 €  (–21 %)
14,90 €
euonymus alatus compactus4
9,99 € –30 %
Pôvodne: 9,99 €  (–30 %)
6,95 €
wisteria floribunda carnea
9,50 € –48 %
Pôvodne: 9,50 €  (–48 %)
4,90 €
409 položiek celkom
trubkovec flamenco
Akcia Tip
24,90 € –36 %
15,90 €

Trúbkovec ´Flamenco´ pôvodne pochádza z východnej časti USA. Je to pomerne rýchlo a ľahko rastúca liana, ktorá dokáže behom pár rokov vytvoriť hustú kulisu zeleného olistenia s množstvom kvetov. Hodí sa k pergolám, plotom, stĺpom, pričom na oporu sa prichytáva prísavnými korienkami. Kvitne od júla do septembra zaujímavými oranžovo červenými rúrkovitými kvetmi. Má veľké, tmavozelené špicaté listy, ktoré na jeseň opadávajú.

Vysádzame ho na teplé, slnečné stanovisko a najvhodnejšie do mierne vápenatej, výživnej pôdy, musí však byť priepustná, neznáša totiž premočenie. Dobre znáša aj občasné sucho. Je mrazuvzdorný do -27°C. Rez vykonávame začiatkom jari. Vďaka expanzívnym koreňom vytvára množstvo nových rastlín. Rastlina je jedovatá.

Kód: 363
trubkovec yellow trumpet
Akcia Tip
24,90 € –36 %
15,90 €

Campsis radicans´Yellow Trumpet´
opadavá, mohutná liana s veľkými zloženými listami a veľkými trúbkovitými žltými kvetmi

Kód: 362
sequoia sempervir adpressa
Akcia Novinka Tip
19 € –21 %
14,95 €

Sekvoja vždyzelená ´ADPRESSA´ má bielo zelené neopadavé ihličie.  Dorastá do výšky 6-8 metrov. V našich podmienkach dorastá do 1- 2 metrov. Rastie veľmi pomaly, znáša rez. Potrebuje minimálne 5 hodín priameho slnka, aby pekne vyfarbila. Bude sa jej dobre dariť v každej pôde.

Kód: 360
weigela florid
Akcia Novinka
4,99 € –20 %
3,95 €

 Weigela florida variegata Vás očarí svojimi listami stredne zelenej farby, ktoré majú výrazné krémovo-biele okraje nepravidelného tvaru. Tieto okraje pomerne rýchlo blednú do belších tónov a rastina preto pôsobí v záhrade osviežujúco. Trúbkovité kvety sa na nej začiatkom sezóny objavujú ako biele a postupne sa sfarbujú do hlbších ružových odtieňov.

Rozkvitajú v mesiacoch máj až do júl alebo aj v auguste. Tento ker môžeme strihať a tvarovať podľa potreby. V záhrade je architektonicky veľmi príťažlivý, najmä počas sezóny. Dosahuje výšku 1,5m a šírku 2m. Vyžaduje si slnečné alebo polotienisté stanovište. Na pôdu nemá žiadne osobitné nároky.

Kód: 357
taxodium nutans
Tip Výpredaj
39,90 € –24 %
29,95 €

Opadavý ihličnan, ktorý rastie o niečo pomalšie ako druhy. Zrelé stromy rastúce vo vode alebo v jej blízkosti vytvárajú korene, ktoré vyčnievajú nad zemou ako stalagmity. Môžu dosiahnuť šírku cca. 30 cm. a výške 1 m. Vláknitý kmeň je veľmi uzlovitý a v spodnej časti rastie veľmi široký. Krúti sa v špirále proti smeru hodinových ručičiek. Rozvetvený vzor a mladé vetvičky rastú o niečo viac hore, ako u druhu. Mladé výhonky a krátke výhonky sú zelené. Tieto krátke výhonky sú dlhé 5 - 10 cm a majú vzpriamené, nerozširujúce sa ihlice. Krátke výhonky a ihličie na jeseň odpadávajú súčasne. Rozdiel oproti druhu je v tom, že ihly „Nutanov“ rastú viac nahor a pritláčajú sa k vetvičke. Jesenná farba je oranžovo-hnedá až červenohnedá. Po kvete sa objavia vajcovité, zelené šišky, ktoré po dozretí zhnednú. Znáša dlhé obdobia ponorenia pod vodu. Taxodium distichum „Nutans“ je obzvlášť zreteľný na jar vďaka svetlo zeleným vychádzajúcim ihličiam. Na jeseň sa sfarbujú do teplých oranžovohnedých až červenohnedých.

Kód: 353
nandina domestica gulf stream2
Akcia
18,90 € –21 %
14,90 €

Nandína nemá zatiaľ slovenský botanický názov, preto sa používa preklad z anglickej varianty a to bambus nebeský. Jej listy sú zvláštne jemné, ktoré pri dotyku a silnejšom vetre šuštia ako bambus.

Nandína je stálozelený krík ktorý je zaujímavý predovšetkým svojimi listami ktoré dokážu meniť farbu na základe ročného obdobia, kým na jar sú zelené na jeseň už máme nandínu s krásnymi červenými listmi.

Kód: 345
ambrovnik gum ball4
Akcia
54,90 € –18 %
44,95 €

Jedinec o výške 3,5 -4 m. Koruna je guľovitá, bez nutnosti tvarovania. Tmavo šedá, hlboko brázdená borka zdobí strom už od začiatku rastu. Päťcípe listy majú podobný tvar ako listy javorov, ale sú viac vykrajované. Majú jasne zelenú farbu a na jeseň sa vyfarbujú do červených a vínových odtieňov. Zelenkavo žlté, drobné kvety sú zoskupené v guľovitých hlávkach.

Kvitne od konca februára do polovice mája. Na jeseň potom dozrievajú okrúhle, asi 3 cm veľké, pichľavé plody. Vyžaduje stredne úrodnú, kyslejšiu pôdu. Neznesie suché ale ani premokrené pôdy, ideálna je mierne vlhká bez vápenca. Preferujú oslnené stanovište s dostatkom priestoru. Najčastejšie vysádza ako solitérna drevina.

Vyžadujú chránené polohy a mladé rastliny zimnú ochranu. Mrazuvzdorný do -27°C.

Kód: 341
liquidambar styraciflua 2 800x800
Akcia Tip
44,90 € –33 %
29,95 €

 Koruna je guľovitá, bez nutnosti tvarovania. Tmavo šedá, hlboko brázdená borka zdobí strom už od začiatku rastu. Päťcípe listy majú podobný tvar ako listy javorov, ale sú viac vykrajované. Majú jasne zelenú farbu a na jeseň sa vyfarbujú do červených a vínových odtieňov. Zelenkavo žlté, drobné kvety sú zoskupené v guľovitých hlávkach.

Kvitne od konca februára do polovice mája. Na jeseň potom dozrievajú okrúhle, asi 3 cm veľké, pichľavé plody. Vyžaduje stredne úrodnú, kyslejšiu pôdu. Neznesie suché ale ani premokrené pôdy, ideálna je mierne vlhká bez vápenca. Preferujú oslnené stanovište s dostatkom priestoru. Najčastejšie vysádza ako solitérna drevina.

Vyžadujú chránené polohy a mladé rastliny zimnú ochranu. Mrazuvzdorný do -27°C.

Kód: 340
ginko biloba eiffel2
Akcia Novinka
26,90 € –29 %
18,90 €

Ginko dvojlaločné je nádherný strom známy svojimi účinkami. Zelené listy majú vejárovitý tvar, na jeseň menia svoju farbu na zlatožltú. Ginko si zasluhuje osobitnú pozornosť, pretože patrí medzi najstaršie rastliny na svete.

 Je to nielen okrasná rastlina, ale aj liečivá. Odvar z listov zvyšuje odolnosť ciev, normalizuje krvný tlak, zlepšuje pamäť, spomaľuje starnutie, pôsobí ako prevencia proti mozgovým príhodám, pomáha pri problémoch s pečeňou a obličkami a je vhodný aj pre diabetikov. Vďaka svojim vysoko účinným liečivým vlastnostiam sa ginko považuje za jednu z najcennejších liečivých rastlín.

Ginko je odolná a nenáročná rastlina, ktorá sa považuje za najznámejšiu žijúcu rastlinnú fosíliu, pretože prežilo od obdobia druhohôr až dodnes. Vyhovuje mu priepustná záhradná pôda a slnko alebo polotieň. Ak ho chceme tvarovať, výhony striháme na jar po skončení mrazov ešte pred vypučaním listov. Intenzita sfarbenia listov závisí od intenzity hnojenia, dávame však pozor na to, aby sme rastlinu neprehnojili.

Kód: 336
gardenia kleims hardy5
Akcia Novinka
36,90 € –18 %
29,90 €

Gardénie je známa a obľúbená rastlina, ktorá bola donedávna len ozdobou interiérov. V deväťdesiatych rokoch sa podarilo vyšľachtiť niekoľko křížencov, ktorý dokážu prežiť i naše zimy. 

Kleim’s Hardy je jednou z prvých úspešných selekcií odolných mrazom. Jedná sa nízky, pomaly rastúci, vždyzelený krík.

Kód: 334
magnolia susan
Akcia
17,90 € –44 %
9,90 €

Krížením magnólie ´M.liliflora´ a ´M.stellata´ v rokoch 1955-1956 sa podarilo v USA vypestovať niekoľko kultivarov krásnej magnólie. Výsledkom sú stredne vysoké až vyššie kríky, ktoré kvitnú neskôr než ostatné jarné magnólie, čím sa vyhnú neskorým mrazom. Všetky dostali ženské mená a líšia sa stavbou a farbou kvetu.

Kvety magnólie ´Susan´ majú tvar polootvorených ľalií alebo štíhlych tulipánov, navonok sýtoružové až červené so svetlejším vnútrom, málokedy sa na konci kvitnutia otvoria. Medzi jarnými magnóliami sa jedná o najsýtejšie sfarbenú odrodu. Kvitne na konci minuloročných vetiev už ako mladý krík. Aj po odkvitnutí sú magnólie rovnako atraktívne vďaka svojmu hustému olisteniu, ktoré si aj cez leto zachováva sviežu zelenú farbu. Strihanie sa neodporúča, ak je však potrebné tvarovať mladú rastlinu, urobte to na jar čo najskôr po odkvitnutí.

Potrebuje kyslú pôdu, takže kombinácia bude dokonalá. Pretože má mnoho povrchových koreňov, ktoré si vyžadujú vlhko, radíme zamulčovať a v bezprostrednom okolí kmeňa magnólie nič iného nesadiť ani nerýpať. Kvitne na priamom slnku, ale i v polotieni. Jedná sa o rozložitý krík alebo nízky strom, ale rastie veľmi pomaly. Ideálny krík do malých záhrad. Plne mrazuodolná do -34°C.

Kód: 324
magnolia sunrise2
Akcia Novinka
64,90 € –23 %
49,90 €

Magnólia ´Sunrise´ bola pravdepodobne vyšľachtená v Číne a je naozaj veľmi výnimočná. Kvety sú krémové až biele, majú tvar renesančného kalicha a zospodu každého okvetného lístka je výrazný ružovo-purpurový trojuholník, z ktorého špičky sa ťahá tenká linka až k vrchu lupeňa. Listy sú jasnozelené a oválne. Táto odroda magnólie rastie pomaly a vytvára ker kompaktného zaobleného tvaru. Výška je cca 2 m.

Magnólia vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnko alebo polotieň. Vysádzame ju na miesto, kde bude mať dostatok priestoru na rozkonárenie. Jej tvar môžeme podľa potreby upravovať miernym jarným rezom, treba to však robiť opatrne a hneď po odkvitnutí. Je plne mrazuvzdorná do - 25 až -27°C. Jej odolnosť voči mrazu ešte zvýšime tým, že ju namulčujeme vrstvou mulčovacej kôry, ktorá jej zároveň bude udržiavať primeranú vlhkosť.

Kód: 323