Kosodrevina - Borovica horská

Kód: 189
Akcia
4,20 € –29 %
kosodrevina
4,20 € –29 % 2,95 € 2,95 € / 1 ks
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Sotva sa nájde iný strom, ktorý by mal toľko odlišných podôb ako Borovica horská, kosodrevina. Zatiaľ čo v nižších horských polohách vyrastá na statný strom, vo vyšších nadmorských výškach tvorí 1 až 3 metre vysoké kopule, známe ako kosodrevina. Tá zároveň vyznačuje hornú hranicu lesa. Poliehavé pružné vetvy umožňujú kosodrevine osídliť i strmé horské svahy, pretože odolávajú lavínam, ktoré by všetky ostatné stromy zničili.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Typickým znakom Borovica horskej, kosodreviny sú až 8 cm dlhé ihlice usporiadané vo zväzočkoch po dvoch a majú tupú špičku. Malé okrúhle šišky vyrastajú po niekoľkých na koncoch výhonov. Vyskytuje sa vo vyšších horských polohách a Alpách až do výšky 2500 m.n.m., tiež na vrchoviskách. Veľkosť Borovica horskej, kosodreviny záleží na stanovišti. Buď strom vysoký až 15 metrov alebo poliehavý ker.

Z ihlíc kosodreviny sa získava živica, ktorá slúži na výrobu terpentínu a vonných olejov do sauny alebo proti nachladnutiu. V záhradách sa vždyzelená Borovica horská, kosodrevina vysádza do skaliek.

Dodatočné parametre

Kategória: Okrasné stromy a kríky
Veľkosť črepníka: 9x9 cm
Výška rastliny:
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: