Figovník-Ficus carica BROGIOTTO NERO - stromček-40cm kmienok

Kód: 82
Akcia Novinka
39,90 € –12 %
Figovnik Nero 3
39,90 € –12 % 34,90 € 34,90 € / 1 ks
Skladom

Figovník ´BROGIOTTO NERO´ tvar plodu je veľký, cibuľovitý. Dorastá do výšky 2-3 m. Plody dozrievajú na konci augusta až začiatkom septembra. Farba plodu je červenohnedá až fialovo čierna. Dužina je veľmi sladká, tmavá. Mrazuvzdorná odroda do – 16 °C.

Plody sú zrelé vtedy, ak idú ľahko odtrhnúť zo stromu, nevylučujú mlieko (= latex – je prítomný v celej rastline a môže spôsobiť podráždenie očí alebo pier). Listy sú nápadne laločnaté, veľké, zaujímavo tuhé.Pôdu potrebuje mierne vápenatú, s ílovitú zložkou a bohatú na humus. Pre pestovanie v záhrade je potrebné nájsť mu slnečné miesto pri južnej stene, kde bude chránený a dostane sa mu viac tepla pre skoršie rodenie plodov.

Mladšie rastliny dokážu odolávať teplotám do – 15° C, viacročné do -20 ° C a pri zakrytí konárov textíliou, fóliou či polystyrénom v období najhorších mrazov môžete jeho odolnosť prehĺbiť a dokonca zachovať vrcholové púčiky živé. V každom prípade rastlina prežíva vždy na koreňoch, takže v prípade omrznutia nadzemnej časti vyženie na jar nové výhony, na ktorých stihne ten istý rok plodiť.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Akcie
Veľkosť črepníka: 10 L
Výška rastliny: 100-120 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: