Cedrus Atlantica Glauca 180-200 cm

143
  • 1 z 3

Céder atlantský ´Glauca´ je impozantný strom, ktorý bol vyšľachtený vo Francúzsku. Vyznačuje sa striebornomodrým neopadavým ihličím, ktoré je drobnejšie a rastie vo zväzkoch po 35-40. Stromy sú husto rozvetvené od zeme. V mladosti má pravidelný kuželovitý až ihlanovitý tvar, neskôr nadobúda široko kuželovitý tvar s nepravidelnými, mierne sa skláňajúcimi výhonmi. Rastie do výšky 5 - 10 m, ročný prírastok je 20 - 30 cm, staršie stromy rastú pomalšie. Tvoria sa na ňom 5 - 8 cm veľké šišky. Vďaka zaujímavej farbe a pravidelnému kužeľovitému tvaru výborne dopĺňa zelené ihličnany. Vynikne aj ako solitér v trávniku.

Cédrom vyhovuje slnečné stanovisko chránené pred vetrom. Ich veľkou výhodou je to, že sú odolné voči suchu. Dlhodobé premokrenie im nevyhovuje, pretože zapríčiňuje odhnívanie koreňov.

Nemajú rady presádzanie, preto je dobré zvoliť také stanovisko, kde budú mať dostatok miesta a ktoré bude spĺňať všetky ich požiadavky. Napriek tomu, že cédre sú v našich podmienkach úplne mrazuvzdorné, mladé rastliny môžeme na zimu obaliť bielou netkanou textíliou, čo im pomôže lepšie prekonať nepriaznivé podmienky a zároveň ich ochráni pred omrznutím výhonov.

  • 149,90 € 49,95 € –33 %
    99,95 € / 1 ks
  • Na dotaz
99,95 €
Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 35 L
Výška rastliny: 180-200 cm
Položka bola vypredaná...
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: