Ambrovník Styraxový Spalier 150x120cm(osobný odber)

Kód: 3759
Tip
729 € –45 %
Leivorm op stam 6 etages Liquidambar styraciflua Worplesdon 1000
729 € –45 % 399 €
Skladom

Pochádzajú zo Severnej Ameriky a rozšírené sú po celom svete. Charakteristickým znakom sú ich hviezdicovo vytvarované listy, ktoré sú ľahko zameniteľné s javorom, a ktoré na jeseň hrajú farbami. Ich plody sú výrazným doplnkom, čo sú približne 3 cm široké, mierne pichľavé guľôčky. Nie sú nebezpečné.´Slender Silhoutte´ je výbornou voľbou ambrovníka do malej záhrady vďaka svojmu pomalému rastu prevažne do výšky. Jedná sa o stĺpovitý druh, štíhly, ktorý pri výške približne 5 m nedosahuje ani 1 m do šírky.

Opadavé listy sú pomerne veľké, stredne zelené, vykrajované, s výrazne vykrojenými piatimi cípmi a na jeseň sa sfarbujú do žiarivo červenej, oranžovej a žltej farby. Vyfarbené lístie na strome zostáva pomerne dlho. Vhodný do malých predzáhrad mestských domov alebo aj do väčšieho záhona akokoľvek veľkej záhrady, kde vynikne svojou úzko stĺpovitou stavbou.Ambrovníky majú radi stredne živnú, hlbšiu a priepustnú pôdu, ktorá by mala byť prednostne kyslej reakcie a pokiaľ možno nevysychajúca. Po dobrom zakorenení znáša dobre aj občasné letné sucho rovnako ako krátkodobé zamokrenie, ale pre hustý habitus radíme zamulčovať a obmedziť vysychanie koreňov. Čím kyslejšiu a rovnomerne vlhkú pôdu bude mať o to krajšie jesenné sfarbenie strom ukáže.

Nie je potrebný strih ale pokiaľ ho chcete udržať nízky, urobte to na konci zimy pred ešte pred rašením. Stanovište vyberte určite plne oslnené. Rastlinu zakúpenú vo veľkosti vyššej ako cca 1,5 m je dobré na 1-3 roky pripevniť k opore, aby dobre prekorenila a kmeň vyrástol vzpriamene. Plne mrazuvzdorná do cca -27 ° C a znesie krátkodobo až -29 ° C.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Nadrozmerné rastliny
Veľkosť črepníka: 45 L
Výška rastliny: 280-350cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: