Agave Noeomexicana -25°C

Kód: 3800
Akcia Tip
18,90 € –26 %
Agave Noeomexicana
18,90 € –26 % 13,90 €
Skladom

Domovom tohto veľmi odolného druhu agave je Nové Mexiko, Texas a Mexiko, kde bežne rastie vo výškach 2000 m. n. m. V týchto nadmorských výškach býva pravidelne pokrytý snehovou pokrývkou a musí čeliť silným mrazom. Dnes je už agave neomexicana obľúbená a zdomácnená po celom území USA.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Dorastá do maximálnej výšky 40-50 cm. Priemer ružice v dospelosti býva okolo 70 cm. Vyznačuje sa hustými sivomodrými listami, ktoré sú zakončené tmavými a veľmi ostrými tŕňmi.

Zo všetkých mrazuvzdorných druh agave je práve tento druh najvhodnejší na pestovanie vo voľnej pôde v našich podmienkach. Mrazuvzdornosť sa udáva okolo hodnoty -26 C až -29 C ! Avšak počas zimy a mrazov je potrebné zabezpečiť rastline úplne sucho v okolí koreňov a celý povrch rastliny. Preto sa odporúča umiestniť tesne nad rastlinu dostatočne širokú striešku, prípadne napichnúť na jej tŕne polystyrenovú dosku.

V prípade, že by sa do stredu ružice, prípadne ku koreňom dostalo väčšie množstvo vody, môže to rastline poškodiť a spôsobiť hnilobu či už koreňov, alebo vegetačného vrcholu rastliny (miesto, odkiaľ tlačí nové listy).

Dodatočné parametre

Kategória: Palmy a kaktusy
Veľkosť črepníka: 9x9 cm
Výška rastliny:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: