Akcia

Physocarpus Diabolo (Tavoľa) 80-100cm

347
  • 1 z 3

Tavoli sú populárne opadavé kry, odroda Diabolo, ako už názov napovedá, má červenohnedé listy celú sezónu. Chocholíky medonosných kvetov majú ružový nádych, ale viac atraktívne sú plody, ktoré majú od septembra jasnú červeno-vínovú farbu na pozadí temne vyfarbeného lístia. Taktiež sú zaujímavé bielo kvitnúce kvety v kontraste s tmavými listami.

Ide o výborný, plne otužilý ker, ktorý vďaka svojim farebnými listami zaujíma popredné miesta na rebríčku popularity medzi záhradníckymi firmami. Systém rastu je vyhnanie dlhých vertikálnych prútov (1,5 -3 m) v jednom roku, ktoré sa v ďalšom roku zahustia postrannými výhony a ohnú sa do strany, čím utvorí elegantný, uvoľnený, ľahko previsnutý efekt.

Tavoli sú nenáročné na údržbu i pôdne typ. Koreňový systém je húževnatý, že si nájde cestu aj tuhým ílom. Tmavo olistené druhy najlepšie vyniknú v kompozícii so svetlo zelenými až zlatožltými listnatými kríkmi alebo vysadené pred svetlú stenu, kde bude farba listov kontrastovať s okolím či pozadím. Strihanie nie je nutné.

Pre sýtejšiu farbu jej vyberte miesto na slnku, ale uspokojí sa aj so tienistým stanoviskom. Plne mrazuvzdorná do min. -42°C. V živom plote o výške 1,5 - 3m  sa sadia v rozostupe 1,2 - 1,8m.

  • 14,90 € 5,95 € –39 %
    8,95 € / 1 ks
  • Na dotaz
8,95 €
Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 2 L
Výška rastliny: 80 -100 cm
Položka bola vypredaná...
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: