Kiwi Arguta Issai (samoopelivé)

Kód: 79
Akcia Novinka
17,90 € –33 %
kwi arguta 1
17,90 € –33 % 11,95 € 11,95 € / 1 ks
Skladom

Nazýva sa aj drobnoplodé kiwi. Pochádza rovnako ako Aktinídia čínska z východnej Ázie, ale vyskytuje sa v severnejších oblastiach od Kórejského poloostrova cez severnú Čínu až po južnú Sibír v Rusku. Dorastá do dĺžky až 18 metrov a listy má na rozdiel od Aktinídie čínskej hladké, podlhovasté a po okrajoch zúbkované.

Plody sú síce menšie 3 – 5 cm, ale sladšie a dajú sa jesť spolu so šupkou bez nutnosti ošúpania. Výhodou drobnoplodého kiwi je jeho vysoká mrazuvzdornosť, za ktorú vďačí svojej domovine. Rastliny znesú mrazy v zime až do -24°C, čo ich priam predurčuje pre pestovanie aj v severnejších oblastiach Slovenska.

Kvety, ktoré rozkvitajú v máji, nepoškodí ani neskorý mrazík. Podobne ako pri klasických veľkoplodých kiwi, aj drobnoplodé kiwi sú dvojdomé, takže na vypestovanie plodov budeme potrebovať samčiu aj samičiu rastlinu. Aj pri druhu A. arguta však vzácne existujú jednodomé kultivary (napr. Issai), ktoré rodia aj keď pestujeme len jednu rastlinu. Ak však vysadíme rastlín viac, každá z nich sa nám odmení bohatšou násadou plodov.

Výhodou drobnoplodého kiwi je aj skorší nástup rodivého veku (už od tretieho roka pestovania). Aj drobnoplodé kiwi je vďačné za mierne kyslú pôdu, pravidelné prihnojovanie a oporu okolo ktorej sa bude rýchlo ovíjať.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Akcie
Veľkosť črepníka: 2 L
Výška rastliny: 40-60 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: