Banánovník-Musa Dwarf Cavendish

Kód: 773
Akcia Novinka
14,90 € –33 %
bananovnik dwarf cavendish
14,90 € –33 % 9,90 €
Na dotaz
Položka bola vypredaná…

Musa acuminata Dwarf Cavendish alebo kanárik banán je liečivá rastlina, vláknité, s kmeňom silnú (vyplývajúce zo spojenia niekoľkých struky) a veľkými listami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hoci je v súčasnosti známa svojou výrobou na Kanárskych ostrovoch, jeho pôvod sa nachádza v Malej Ázii. Je to malá tropická rastlina, ktorá sa pestuje v oblastiach mierneho podnebia, kde zostáva na úplnom slnku a konštantnej vlhkosti.

Ovocie je banán, malý banán, žlté a hnedé škvrny, pretiahnuté a trochu zakrivené. Priemerná veľkosť banánov je dlhá od 15 do 25 centimetrov. Dospelá rastlina produkuje asi sto banánov ročne.

Banány sú prezentované vo veľkých zelených zhlukoch, ktoré po dozretí zožltnú.

Tento druh trpasličích stromov je najvhodnejší na pestovanie v záhradách alebo veľkých kvetináčoch, pretože jeho výška nepresahuje dva metre. Ak uvažujeme o výsadbe jedného z nich, musíme venovať pozornosť týmto odborom:

  • Náš exemplár musíme zasadiť na slnečnom mieste, pretože inak nebude rastlina produkovať kvety, alebo ak jej plody nebudú schopné dozrieť. Ak teda umiestnime dovnútra, musíme sa vzdať svojich plodov.
  • Kanárske banánové stromy potrebujú úrodné, hlboké a vlhké pôdy, ktoré majú dobrú drenáž a sú neutrálne alebo mierne kyslé. Ak sme o tom uvažovali pre plážovú záhradu, musíme vziať do úvahy, že to netoleruje slanosť.
  • Musíme ho chrániť pred chladom, pretože je veľmi krehký a jeho listy sa ľahko zlomia. Rovnako zle toleruje mráz.
  • Pôda obklopujúca rastlinu musí byť čistá a holá, aby nepriťahovala hmyz a aby zabránila burinám ukradnúť z rastlín vodu a živiny.
  • Ak sa chystáme zasadiť niekoľko vzoriek, musíme medzi nimi ponechať minimálnu vzdialenosť dva metre.
  • Vyžaduje to neustále prerezávanie, ktoré eliminuje zostávajúce klíčky. Je potrebné nechať jedného syna, aby sa neznížila pevnosť rastliny. Ak ju chcete správne prerezať, musíte ju orezať na úrovni zeme a zabiť žĺtok, z ktorého pochádza. Môžeme ich tiež transplantovať a získať nové vzorky tejto odrody.
  • Musí sa neustále hnojiť draslíkom, aj keď počas fázy rastu bude vaša potreba dusíka veľmi veľká.
  • Rastlina sa považuje za zrelú, ak má značný počet listov (okolo desiatich).
  • Náš banán by sme mali často zalievať, ale nie ho zaplaviť, pretože by sme mohli hniť korene. Bude stačiť, aby sme to robili štyrikrát týždenne za miernych poveternostných podmienok a šesťkrát týždenne v lete alebo krát s malým množstvom zrážok. Zakaždým, keď by rastlina mala dostať asi dvadsať päť litrov vody.
  • Je veľmi citlivý na škodcov. Najčastejšie na neho zaútočí: múčniky obyčajné, čeľade čierne, molice, vošky, húsenice a červy, homáre a roztoče.

Dodatočné parametre

Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 1,5 L
Výška rastliny: 25-35 cm
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: