Albizia Summer Chocolate® 40-60 cm

Kód: 539
Akcia Novinka
29,90 € –33 %
albizia summer chocolate
29,90 € –33 % 19,90 €
Skladom

Albízia voňavá ´SUMMER CHOCOLATE´ je zaujímavým objavom, ktorý bol vyšľachtený v Japonsku v roku 1990. Vznikla zo selekcie semien bežného zelenolistého druhu. Patentovaná bola v USA v roku 2003 pod číslom PP 13,822 a považuje sa za raritu pre obdivovateľov a zberateľov exotickejších rastlín. Jej listy sú veľmi jemné, 2x sperené a majú tmavo vínovú farbu.

Na rozdiel od iných rastlín s podobne vyfarbenými listami je ich farba pri pučaní svetlejšia až zeleno žltá a dozrieva do sýto vínovej. Listy sa na noc a pri daždi zatvárajú. Kvety sú o niečo tmavšie ako na rodičovskom druhu. Sú nimi chocholíky, laicky povedané chlpaté guľôčky, zospodu krémovo bielej a vo vrchnej časti sýto ružovej farby o veľkosti cca 3-4 cm, zblízka sú sladko voňavé. Puky sú žltozelené. Kvitne spoľahlivo slnečných stanovištiach.

Albízia vytvára široký ker alebo menší strom s rozložitou korunou a konárami do tvaru širokého „V“. Je to rýchlo rastúci strom a v záujme vyzrievania letorastov odporúčame nehnojiť. Pokiaľ ju budete chcieť strihať, nikdy neskracujte o viac ako 1/3 dĺžky minuloročných vetiev, ak chcete aby kvitla. V takom prípade by síce urobila dlhé výhony, ale nestihla by vykvitnúť. Rez vykonajte zjari po najsilnejších mrazoch.

Doprajte jej stredne živnú, veľmi priepustnú zem, nikdy nie premočenú. Má rada úpal a po dobrom zakorenení jej nevadí vyschnutá pôda. Vďaka dostatku vlhka sa dokáže odvďačiť bohatším a zdravším olistením. Na zimu ju dobre zamulčujte silnou vrstvou kôry a na leto túto vrstvu zmenšite, aby slnko čo najviac prehrievalo korene. Umiestnite ju na plnom slnku, kde bude dobre akumulovať teplo a zvoľte záveterné stanovisko. Spoľahlivá mrazuvzdornosť pri vyzretých vetvách je -20 ° C, ale dokáže dočasne zvládnuť aj o niečo silnejší mráz. Pri poškodení koncov vetví mrazom spoľahlivo raší zo staršieho dreva.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Dodatočné parametre

Kategória: Akcie
Veľkosť črepníka: 2 L
Výška rastliny: 40-60 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: