Akcia Novinka

Agave Noeomexicana -25°C 15-20cm

214
  • 1 z 3

Domovom tohto veľmi odolného druhu agave je Nové Mexiko, Texas a Mexiko, kde bežne rastie vo výškach 2000 m. n. m. V týchto nadmorských výškach býva pravidelne pokrytý snehovou pokrývkou a musí čeliť silným mrazom. Dnes je už agave neomexicana obľúbená a zdomácnená po celom území USA.

  • 31 € 11,05 € –35 %
    19,95 € / 1 ks
  • Na dotaz
19,95 €
Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 1 L
Výška rastliny: 15-20 cm
Položka bola vypredaná...
 

 

Dorastá do maximálnej výšky 40-50 cm. Priemer ružice v dospelosti býva okolo 70 cm. Vyznačuje sa hustými sivomodrými listami, ktoré sú zakončené tmavými a veľmi ostrými tŕňmi.

Zo všetkých mrazuvzdorných druh agave je práve tento druh najvhodnejší na pestovanie vo voľnej pôde v našich podmienkach. Mrazuvzdornosť sa udáva okolo hodnoty -26 C až -29 C ! Avšak počas zimy a mrazov je potrebné zabezpečiť rastline úplne sucho v okolí koreňov a celý povrch rastliny. Preto sa odporúča umiestniť tesne nad rastlinu dostatočne širokú striešku, prípadne napichnúť na jej tŕne polystyrenovú dosku.

V prípade, že by sa do stredu ružice, prípadne ku koreňom dostalo väčšie množstvo vody, môže to rastline poškodiť a spôsobiť hnilobu či už koreňov, alebo vegetačného vrcholu rastliny (miesto, odkiaľ tlačí nové listy).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: