Akcia Tip

Kustovnica čínska - GOJI- New Big

731
  • 1 z 3

Vitamíny ukryté v kustovnici čínskej zlepšia vašu imunitu.

  • 16,90 € 6,95 € –41 %
  • Na dotaz
9,95 €
Kategória: Onedlho v ponuke
Veľkosť črepníka: 2 L
Položka bola vypredaná...
 

Kustovnica čínska ´GOJI´ je nenáročný krík, kvitne jemnými drobnými kvetmi, s ktorých potom dozrieva veľké množstvo podlhovastých červených plodov. Je nenáročná na pestovanie. Je to veľmi silný antioxidant, posilňuje imunitný systém, podporuje krvotvorbu, zlepšuje pamäť. Kustovnica patrí medzi zázračné plodiny, ktoré podporujú dlhovekosť a vitalitu.

Pestovanie: Kustovnica je opadavý, rýchlo rastúc, tŕnistý ker, ktorý potrebuje dostatok miesta a slnečné stanovisko, aby plody dobre dozrievali. Kvety sú fialové a bobule majú jasnú červenooranžovú farbu. Kustovnicu sadíme do vzdušnej, hlinito-piesočnatej pôdy 2 až 2,5 m od seba. Môžeme ju pestovať aj v črepníku, vtedy však vyžaduje intenzívne hnojenie a pravidelnú zálievku. Rastliny prihnojujeme počas kvitnutia. Kustovnica je obojpohlavná, preto nepotrebuje opeľovača. V našich podmienkach je plne mrazuvzdorná.

 

Strihanie kustovnice: Zanedbanie omladzovacieho rezu býva často príčinou toho, že kustovnica neplodí alebo plodí len veľmi málo, preto je potrebné strihaniu venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Hlavným cieľom prerezávania je získať vysoko rodivú a vitálnu rastlinu. Odstraňujeme vždy koreňové mládniky, staré a suché konáre, prekrížené konáre a zahusťujúce konáre, aby sme zabezpečili dostatok priestoru pre rast plodivých výhonov. Rez vykonávame vždy v apríli a júni podľa potreby. Goji z našej ponuky je množené odrezkami, čo zabezpečuje skorý nástup do rodivosti už v druhom roku po výsadbe.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: